Van’da içme suyu ve kanalizasyon çalışması

VASKİ, yüzölçümü bakımından Van’ın en büyük ilçesi olan Gürpınar’da bu yılın çalışma sezonunu başlattı. 2017 yılı içerisinde Gürpınar ilçesinde başlatılan çalışmalar sonucunda toplamda 58 bin 500 metre içme suyu hattı yapılırken, ayrıca VASKİ kendi imkanlarıyla da 4 kilometre kanalizasyon hattı yapımını gerçekleştirilecek.

1954 yılından kurulan Otbiçer Mahallesinin muhtarı Nevzat Ortakçı, mahallenin kanalizasyon sorununun çözümü için yaptıkları başvurulara rağmen bugüne kadar yapılmadığını belirterek, “Bu yıl tekrar başvuru yaptığımda, VASKİ mahallemize kendi imkanlarıyla kanalizasyon hattı döşemeye başladı. VASKİ’den bunun dışında bir talebim daha olacak, 30 yıllık içme suyu hattı artık kullanılmaz haldedir. Bu iş içinde başvurumuz oldu. Bunun çözümü için de gerekli çalışma başlatılacağını belirttiler. VASKİ’nin göstermiş olduğu çalışmalar için tüm birimlerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bir önceki yazımız olan Tokat’tan coğrafi işaret atağı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir