Sakarya’nın 3. giriş kapısı asfalta hazırlanıyor

Projede gelinen son nokta hakkında görevlilerden bilgiler alan Başkan Toçoğlu’na, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş ile Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan eşlik etti.

32 Evler ile SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasına kazandırılacak şehrin yeni giriş kapısında devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu “Kamuoyuna açıkladığımız 12 ulaşım projesinden biri olan 32 Evler ile Hızırilyas Arıtma Tesisleri arasına kazandıracağımız yeni duble yolda devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Kazı ve dolgu işlemlerimiz tamamlandı. Bölgede sürdürülen altyapı çalışmaları sonlandırılmak üzere. Arterimiz temel serimine hazır hale getirildi. İnşallah kısa süre içerisinde asfalt işlemlerini de gerçekleştireceğiz. Aydınlatması, kaldırımları ve çevre düzenlemesiyle yeni duble yol şehrimizde hayat bulacak” dedi.

Toçoğlu, “Yeni duble yol şehir ulaşımımıza önemli bir alternatf olacak. E-5 üzerinden gelen araçlar Kampüs ve Serdivan’a, buradan da şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilecek. Böylelikle şehir merkezine ulaşımların da ciddi oranda rahatlayacağını söyleyebiliriz. 25 metre genişliğinde, 1 kilometre uzunluğundaki yeni duble yol projemizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir